KUP ELEKTRYCZNY WÓZEK PALETOWY EP W FIRMIE BLACHDEKER

W ciągu ostatnich 50 lat międzynarodowy transport towarów odnotował ogromny wzrost. Palety są najbardziej popularnym nośnikiem ładunków dla towarów przemieszczanych i transportowanych w światowym łańcuchu dostaw. Wózki paletowe są uniwersalnym narzędziem do przenoszenia palet z działach produkcji i magazynu, a także w punktach sprzedaży, w sklepach, supermarketach, marketach budowlanych itp. W zależności od rodzaju palety, ładunku i zastosowania oferujemy różne urządzenia, które spełniają potrzeby każdego nawet najbardziej wymagającego klienta. Nasze elektryczne wózki paletowe są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, dlatego też stanowią idealną alternatywę, aby przejść z transportu ręcznego na transport zautomatyzowany. Dołożymy wszelkich starań aby dobrać odpowiedni elektryczny wózek paletowy, który idealnie będzie pasował do prowadzonej przez Ciebie działalności.

JAKIE WÓZKI PALETOWE MOŻEMY CI ZAPROPONOWAC?

1. Ręczne wózki paletowe

Najprostsze urządzenia do podnoszenia i przemieszczania lekkich towarów na niewielką odległość. Pierwszą zaletą ręcznych wózków paletowych jest ich cena, a drugą możliwość eksploatacji bez konieczności posiadania stosownych uprawnień. Wciąż nie ma tańszego produktu na rynku, który umożliwiłby transport towarów na paletach, aczkolwiek ceny tych urządzeń w ostatnich latach się podwoiły. Co więcej przy imporcie ręcznych wózków paletowych na teren Unii Europejskiej należy uiścić aż 70,8% cła antydumpingowego. Tak więc już na szczeblu wspólnotowym widzimy działania, które mają służyć wyeliminowaniu z rynku tych urządzeń i zastąpienie ich elektrycznymi. Należy też nadmienić, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa jedna osoba nie może ciągnąć / pchać cięższych palet aniżeli o masie 450 kg. Obowiązkiem pracodawcy jest stosowanie takich rozwiązań technicznych i organizacyjnych, aby wyeliminować ręczne prace transportowe w firmie - LINK

2. Elektryczne wózki paletowe (z dyszlem prowadzone)

Zakup elektrycznego wózka paletowego jest kolejnym krokiem który następuje naturalnie po wyeliminowaniu wózka ręcznego.  Dzięki niemu zwiększa się efektywność pracy operatora i jednocześnie minimalizuje się ryzyko wystąpienia urazów przy pracy. Elektryczne wózki paletowe są najszybciej rozwijającą się kategorią w branży wózków widłowych i urządzeń magazynowych. Posiadamy szeroką gamę produktów – począwszy od maszyn pół-elektrycznych (napęd elektryczny i podnoszenie ręczne) poprzez tradycyjne wózki paletowe z bateriami AGM lub kwasowo ołowianymi, skończywszy na nowoczesnych, lekkich i bardzo małych elektrycznych wózkach paletowych z bateriami litowo-jonowymi. Dzięki współpracy z największym na świecie producentem i dostawcą urządzeń techniki magazynowej jesteśmy w stanie zaoferować urządzenia do każdej aplikacji. Nasze egzemplarze są dostosowane do sektora logistycznego (lekkie i wytrzymałe) sektora detalicznego (proste i tanie) oraz sektora przemysłowego (solidne, wytrzymałe i niezawodne). Jako nieliczni oferujemy elektryczne wózki paletowe wykonane w technologii 48V, podczas gdy nasi konkurenci oferują wyłącznie wózki z napięciem 24V. Wyższe napięcie powoduje większą moc i zdolność pokonywania wzniesień, co umożliwia wykorzystanie ich na rampach załadowczych i nierównej podłodze – np. WPL 201.

3. Elektryczne wózki widłowe jezdniowe (z podestem dla operatora)

Jeżeli posiadasz duży magazyn lub transportujesz palety na duże odległości to z pewnością będzie Ci potrzebny elektryczny wózek paletowy z podestem dla operatora. Dzięki wykorzystaniu takiego podnośnika, transport w Twoim magazynie odbędzie się bardzo szybko, a załadunek całej naczepy to kwestia kilku chwil. EP Equipment produkuje bardzo szeroką gamę wózków jezdniowych które są wyposażone w składane i stałe platformy. Wszystkie nasze elektryczne wózki jezdniowe zaprojektowane są z myślą o najcięższych zastosowaniach, z możliwością wymiany baterii i są przeznaczone do pracy na trzech zmianach.

JAK KUPIĆ WŁAŚCIWY ELEKTRYCZNY WÓZEK PALETOWY?

Jesteśmy dumni że możemy zaoferować tak szeroką gamę elektrycznych wózków paletowych. Dzięki temu zaspokoimy Twoją potrzebę, mając jednocześnie ogromną satysfakcję z doboru idealnego urządzenia do danej aplikacji. Po pierwsze musisz wiedzieć jaka jest waga towaru który chcesz transportować (oferujemy wózki o udźwigu  od 1000 kg do 2000 kg). Kolejnym ważnym aspektem przy zakupie elektrycznego wózka paletowego jest długość i szerokość ładunku (nasze podnośniki mogą być dostarczone z różnymi długościami i szerokościami wideł). Następne pytanie, na które musisz odpowiedzieć dotyczy zastosowania. Jak korzystasz z urządzenia? Czy jest używany głównie wewnątrz i na jakiej powierzchni? Czy planujesz wykorzystywać wózek na rampie załadowczej? Czy planujesz jeździć wózkiem po nierównym terenie  lub do załadunku / rozładunku samochodów ciężarowych? Kolejne pytanie na które musisz odpowiedzieć dotyczy nawyków dotyczących ładowania i wymagań dotyczących akumulatora. Jeżeli szukasz wózka do pracy na ciężarówce to idealnie sprawdzi się elektryczny wózek paletowy EPT20-12EZ w wersji standard lub PRO, ewentualnie EPT20-15ET2. Obydwa urządzenia mogą być ładowane okazyjnie i nie wymagają regularnej konserwacji uzupełnienia wody ani żadnych specjalnych pomieszczeń do ładowania. W zależności od technologii czas ładowania waha się od około 2 godzin (Li-Ion) do 8-10 godzin (baterie AGM). Innym wyborem może być tradycyjny akumulator kwasowo-ołowiowy który jest znacznie cięższy (czasem stanowi przeciwwagę) ale nadal jest standardem w wielu dziedzinach. Jest on też mniej efektywny gdyż wymaga ładowania 8-10 godzin a także wymaga regularnego serwisowania (m.in. napełniania wodą). Ponieważ akumulatory kwasowe uwalniają szkodliwe opary podczas ładowania, konieczne jest zapewnienie wentylacji lub specjalnych pomieszczeń przeznaczonych to tego celu. 

DLACZEGO WARTO KUPIĆ ELEKTRYCZNY WÓZEK PALETOWY EP W FIRMIE BLACHDEKER ?

W firmie BLACHDEKER wiemy że kluczem do sukcesu każdego przedsiębiorstwa jest wydajność. Dlatego przy współpracy z EP mamy możliwość zaoferowania przeróżnych elektrycznych wózków paletowych, które zapewnią prawidłowe funkcjonowanie każdego magazynu. Nasze urządzenia są proste w obsłudze i serwisowaniu, tak więc zapewniają bezproblemowe użytkowanie. W firmie Blachdeker zawsze zachęcamy do zakupu elektrycznych wózków paletowych, gdyż wiemy że „trwają”, a klienci zawsze wracają po zakup kolejnych. Wiemy że nasze urządzenia oprócz tego, że działają bezawaryjnie to jeszcze bezproblemowo wykorzystują zdobycze najnowszych technologii. W końcu, każdy oferowany przez nas elektryczny wózek paletowy jest zbudowany zgodnie z fenomenalnymi standardami jakości EP Equipment.

Mamy świadomość że niezależenie od tego czy jest to zamiana istniejącego wózka paletowego czy pierwszy zakup sprzętu, ustalenie jaki model będzie najbardziej odpowiedni – może nastręczać pewnych trudności. Jeżeli wciąż masz wątpliwości, który model wybrać to skontaktuj się z nami abyśmy mogli wybrać idealne urządzenie do Twojej firmy.