Elektryczny wózek widłowy z baterią litowo jonową - L1

Elektryczny wózek widłowy L1 jest to pierwszy wózek na świecie, który od podstaw został zaprojektowany, przy założeniu pracy z baterią litowo-jonową. W ten sposób Firma EP Equipment, po raz kolejny udowodniła, że jest wiodącym prekursorem na rynku techniki magazynowej. Same testy wózka zaczęły się już w 2015 r. W ten sposób firma EP Equipment zostawiła wszystkie inne koncerny produkujące wózki widłowe przynajmniej 2 lata za sobą.

Elektryczny-wozek-widlowy-bateria-litowo-jonowa

Ogólne informacje, możliwe modyfikacje

Wózki widłowe z serii L1 występują z 2 różnymi udźwigami:

 

Do każdego z tych wózków możemy zamontować 2 różne maszty:

  • Maszt Standard – wysokość podnoszenia 3500 mm
  • Maszt Triplex – wysokość podnoszenia 4800 mm

 

Oczywiście istnieje również opcja zamontowania kabiny.

Bateria, czas pracy i czas ładowania

Bez wątpienia najważniejszym czynnikiem, który wyróżnia wózki widłowe serii L1, to nowoczesna bateria litowo-jonowa z systemem BMS. Nominalna pojemność baterii to 48V / 360Ah lub 80V / 540Ah (kolejno w przypadku wózka z udźwigiem 2 i 3,5 t). Według producenta – EP EQUIPMENT, bateria pozwala na 8 godzin ciągłej pracy. Aczkolwiek z własnego doświadczenia dowiedzieliśmy się, że zastosowane baterie litowo-jonowe pozwalają na wiele więcej. W ostatnim czasie wózki L1 to prawdziwy bestseller, coraz więcej naszych klientów robi krok w przyszłość i ufa nowoczesnym technologiom. Do grona wspomnianych klientów należy min. firma Blachprofil 2, która zdecydowała się na zakup 3 wózków widłowych z serii L1. Jak się okazało, wózki L1 pracują tam bez przerwy 10 godzin i nadal zostaje zapas baterii. Co więcej 45 minut ładowania sprawia, że bateria zyskuje aż 30 % energii. Z tego powodu dobrym pomysłem jest podpięcie wózka do ładowania np. podczas przerwy obiadowej. W takim przypadku poziom baterii nigdy nie będzie nas ograniczał i wózek będzie mógł być ciągle użytkowany. Sama żywotność baterii szacowana jest na około 4000 pełnych cykli ładowania (w przypadku baterii litowo-jonowej naładowanie baterii z poziomu 50% do 100% jest liczone jako ½ cyklu), więc przy założeniu, że wózek będzie pracować codziennie przez kilka godzina, bateria wytrzyma nawet 11 lat. Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości baterii, ale również dzięki nowoczesnemu systemowi BMS, który zarządza całą baterią. Przy zastosowaniu akumulatorów starszej technologii takie wyniki nie są możliwe do osiągnięcia.

LI-ION

Praca i konserwacja

Wózek widłowy L1 w żaden sposób nie produkuje zanieczyszczeń i hałasu. Dzięki temu praca wózkiem EP L1 jest bardzo komfortowa. Trzeba również podkreślić, że koszty eksploatacji są praktycznie zerowe. Prosty i tani serwis, bezobsługowa bateria litowo-jonowa sprawiają, że zakup wózka widłowego L1 jest bardzo mądrym i ekonomicznym wyborem. Aby zapewnić jeszcze większy komfort pracy dla operatora, przy projektowaniu wózka uwzględniono nową przestrzenną kabinę, dzięki której widoczność została znacznie ulepszona. Wszystkie wspomniane cechy wózka, wraz z wysoką jakością wykonania oraz niezastąpionym sterownikiem ZAPI sprawiają, że wózek L1 to urządzenie, które nada się do pracy w każdym miejscu i w każdych warunkach. Ale czy na pewno w każdych warunkach? No tak, nie wspomnieliśmy jeszcze, że wózek L1 to nie standardowy, dotychczas nam znamy elektryczny wózek widłowy, ponieważ jest on min. wodoodporny. Dzięki temu  wózek może być bezproblemowo użytkowany podczas opadów deszczu i śniegu.

Elektryczny-wozek-widlowy-L1

Podsumowanie

Elektryczny wózek widłowy L1 jest idealnym następcą spalinowego wózka widłowego. Takie cechy jak: bateria litowo-jonowa, system BMS, brak zanieczyszczeń, duża kabina, i wodoodporność sprawiają że wózek poradzi sobie praktycznie w każdej firmie. Niskie koszty utrzymania i użytkowania tworzą z wózka L1, bardzo ekonomiczne urządzenie. Dzięki dostępnym wielu wariantom wózka, każdy może wybrać odpowiedniego widlaka.

Elektryczny-wozek-widlowy-L1

Inne wózki widłowe

W naszej ofercie posiadamy wiele wózków widłowych, wózków podnośnikowych oraz wózków paletowych. Są to zarówno używane wózki, jaki i nowe wózki. Każde urządzenie różni się swoimi parametrami i zrozumiałe jest, że czasem ciężko się w tym wszystkim odnaleźć. Z tego powodu zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy, przy wyborze swojego urządzenia. Każde pytanie można zadać, przez nasz formularz kontaktowy lub bezpośrednio wysłać je na nasz adres mailowy: sklep@paleciaki.info.