Elektryczny wózek podnośnikowy ES12 12ES

Elektryczny wózek podnośnikowy ES12 12ES jest produkowany przez aktualnie największego producenta techniki magazynowej czyli, wcześniej już przez nas wspominane, EP EQUIPMENT.  Wózek wyróżnia się solidną i przemyślaną konstrukcją, która ułatwia pracę operatora. Wózek idealnie sprawdzi w miejscu gdzie składowane są względnie lekkie towary (do 1200 kg).

 Elektryczny wózek masztowy ES12 12ES

Prezentacja wideo

 

 

Najważniejsze parametry - udźwig i wysokość podnoszenia

Elektryczny wózek podnośnikowy ES12 12ES może podnosić ładunki do 1200 kg. Zapewniamy, że każdy znajdzie odpowiednią wersję tego urządzenia, ponieważ firma EP EQUIPMENT oferuje nam wózki o wielu wysokościach masztów: 2500, 2700, 3000, 3300, 3600 oraz 3800 mm. Przy wyborze swojego wózka należy pamiętać o prawidłowym odczytaniu wykresu udźwigu (każdy model posiada inny wykres). Jeśli możliwości modelu ES12 12ES okażą się niewystarczające, należy wtedy zastanowić się nad mocniejszą wersją tej masztówki - ES15 15ES.

 

Elektryczny wózek masztowy ES12 12ES

Gabaryty

Niewielkie rozmiary to bez wątpienia jedna z największych zalet modelu ES12 12ES. Dzięki niewielkiemu korytarzowi roboczemu, wózek znajduje zastosowanie głównie w małych halach i magazynach. Nie ma innego wózka podnośnikowego, który mógłby lepiej sobie poradzić w sytuacjach, gdzie mamy ograniczoną przestrzeń.

 

Funkcjonalność i bezpieczeństwo pracy

Po wielu latach ulepszeń EP uzyskało złoty środek i zapewnia nam aktualnie najbardziej stabilny wózek masztowy w swoim przedziale cenowym. W celu bezpieczeństwa operatora, maszt został osłonięty przeźroczystą płytą PMMA, dzięki której pole widzenia operatora zostaje nienaruszone. A ponadto EP zainstalowało specjalny system zapobiegający staczaniu się masztówki. Dzięki temu wózek bez najmniejszych problemów może pracować na rampie lub pochylni.

 

Bateria i wbudowany prostownik

Przedstawioną masztówkę wyposażono w bezobsługowe baterie żelowe (nie trzeba dolewać wody), których łączna pojemność wynosi 105 Ah. Dzięki temu mamy możliwość ciągłej 4-godzinnej pracy  urządzeniem. Model ES12 12ES posiada wbudowany prostownik, dzięki któremu urządzenie ładuje się za pomocą klasycznego gniazdka 230 V. Po naładowaniu baterii do 100% prostownik automatycznie się wyłączy, więc urządzenie może być ładowane w nocy.

 

Krótka specyfikacja:

Udźwig: 1200 kg
Środek ciężkości: 600 mm
Wysokość podnoszenia: od 2500 do 3800 mm
Waga wózka z baterią: 661 kg
Wysokość z masztem złożonym: 2056 mm
Całkowita długość: 1740 mm
Całkowita szerokość: 800 mm
Promień skrętu: 1408 mm

 

Szczegółowa specyfikacja z wymiarami dla poszczególnych wysokości masztów.

 

Inne wózki masztowe

Aby dowiedzieć się więcej na temat elektrycznych wózków podnośnikowych, odsyłam do wcześniejszego wpisu na blogu: „Wszystko, co ważne o wózkach podnośnikowych”. W naszym sklepie można znaleźć 5 różnych masztówek. Znajdują się tam min. wózki z podestem operatora, wózki z dodatkowymi podporami pobocznymi i regulowanymi widłami lub np. wózki z pojedynczym masztem.