Elektryczny wózek paletowy EP EPT12 EZ (PRO)

Elektryczny wózek paletowy EPT12 EZ (PRO) jest produkowany przez największego na Świecie producenta urządzeń techniki magazynowej – EP EQUIPMENT. Jako firma Blachdeker Wózki Widłowe posiadamy ten produkt w swojej ofercie od 5 lat i byliśmy świadkami jego modyfikacji i ulepszeń. Po okresie zmian i wieloletnich testów urządzenia, bez wahania możemy stwierdzić, że jest to najlepszy elektryczny paleciak  o udźwigu 1,2 t w swoim przedziale cenowym.

 

 Elektryczny wózek paletowy EP EPT12 EZ

  

Gabaryty

Model 12 EZ wyróżnia się przede wszystkimi swoimi niewielkimi gabarytami, jest to urządzenie przypominające rozmiarami klasyczny ręczny wózek paletowy. Dzięki temu promień skrętu wynosi zaledwie 1390 mm. Powierzchnia magazynów i alejek staje się coraz cenniejsza i często nam jej brakuje, dlatego wspomniany promień skrętu jest podstawowym czynnikiem, który należy uwzględnić przy wyborze wózka do swojej firmy. Masa wózka z baterią to wyłącznie 120 kg.

  Elektryczny wózek paletowy 12EZ

Bateria i czas pracy

Model 12 EZ został jako pierwszy na Świecie wyposażony w bezobsługową baterię litowo-jonową, dzięki której czas pracy i żywotność baterii został znacznie wydłużony.  Dzięki komponentom Plug&Play w 10 sekund jesteśmy w stanie wyjąć i zastąpić rozładowaną baterię. Czas ciągłej pracy wózka wynosi 3 godziny, natomiast ładowanie baterii to tylko 2,5 godziny. Tak więc, przy posiadaniu dwóch akumulatorów wózek może pracować bez przerwy 24/7.

  

12 EZ i 12 EZ PRO

Elektryczny wózek paletowy EPT12 EZ występuje w dwóch wersjach: wersja standardowa oraz wersja PRO. Te dwie opcje różnią się silnikiem oraz kołem napędowym. Wózek w wersji standard posiada silnik napędowy o mocy 0,45 kW, natomiast wersja PRO została wyposażona w silnik 0,65 kW i znacznie większe koło napędowe. Z tego względu wózek PRO lepiej sprawuje się na nierównej nawierzchni (np. kostka brukowa), może osiągać większą prędkość i z łatwością pokonuje wzniesienia.

Elektryczny paleciak EPT12 EZ

  

Podstawowa specyfikacja:

EP EPT12 EZ (PRO)

Udźwig: 1200 kg
Silnik napędowy: 0,45 kW (0,65 kW w wersji PRO)
Czas pracy: 3 godziny
Czas ładowania: 2,5 godziny
Długość konstrukcji: 1540 mm
Szerokość konstrukcji: 560 mm
Promień skrętu: 1390 mm
Waga z baterią: 120 kg

 

Elektryczny paleciak EPT12 EZ (PRO) jest to najmniejszy elektryczny paleciak występujący na rynku, dostępny do wyboru w dwóch różnych wersjach oraz jest wyposażony w baterię litowo-jonową. Oczywiście, tak jak wszystkie oferowane przez nas wózki, posiada  podstawowe systemy bezpieczeństwa (np. przycisk bezpieczeństwa zapobiegający przygnieceniu operatora). Trudno oczekiwać czegoś więcej od tak podstawowego narzędzia pracy. Od momentu, w którym ten wózek zawitał w naszych magazynach, ciągle utwiedzamy się w przekonaniu, że jest to niezawodne urządzenie, które będzie służyć naszym klientom latami.

 

Inne wózki paletowe

W naszej ofercie, posiadamy na ten moment 10 różnych modeli elektrycznych wózków paletowych. Znajdą tam Państwo wózki o udźwigu od 1,2 do 2 ton lub wózki wyposażone np. w podest operatora lub posiadające tzw. tryb Żółwia. Aby dowiedzieć się jeszcze więcej na temat elektrycznych wózków paletowych, odsyłamy do wcześniejszego wpisu na blogu - "Wózki paletowe".