Elektryczny wózek podnośnikowy ES16 RS

Elektryczny wózek podnośnikowy ES16 RS to urządzenia z serii profesjonalnej z silnikiem prądu zmiennego AC oraz układem elektronicznym ZAPI, które dzięki swoim parametrom pozwoli na bardzo szybką i dokładną pracę. Nominalny udźwig to 1600 kg, a wysokości podnoszenia masztów sięgają, aż do 5500 mm. Wózek został wyposażony w składany podest operatora oraz bariery ochronne.

Elektryczny wózek podnośnikowy ES16 16RA

Efektywność pracy i bezpieczeństwo

Składany podest i bariery ochronne sprawiają, że wózek można zarówno obsługiwać jak klasyczną sztaplarkę, czyli jako pieszy (wtedy mamy mniejszy korytarz roboczy), jak i można szybko przemieszczać się z wózkiem na amortyzowanym podeście. Dzięki zastosowaniu w wózku hydrauliki proporcjonalnej, ładunki są zabierane i odkładane z wielką precyzją. Aby nie naruszyć stabilności ładunku i urządzenia, wózek samoczynnie zwalnia podczas skręcania. Ponadto model ES16 RS wyposażono w elektroniczne wspomaganie kierownicy, co pozwoli na jeszcze łatwiejsze manewrowanie wózkiem. Dopełnieniem wszystkich wyjątkowych cech wózka jest innowacyjny system DFA (Driving Floating Operation System), który podczas pracy wózka stale dociska koło napędowe do podłoża, a w rezultacie urządzenie zachowuje wręcz idealną trakcję.

Oprócz powyżej opisywanych profesjonalnych innowacji, wózek również posiada wszystkie niezbędne elementy bezpieczeństwa, które znajdziemy w innych masztówkach firmy EP Equipment. Są to m.in.:

  • Hamulec elektromagnetyczny, który umożliwi bezpieczne użytkowanie wózkach na pochylniach.
  • Przycisk bezpieczeństwa, dzięki któremu wózek może zostać szybko wyłączony w każdym momencie.
  • Przeźroczysta płyta PMMA, która zarówno oddziela maszt od operatora, jak i zapewnia idealną widoczność 

 

Elektryczny wózek podnośnikowy ES16 16RA

Bateria – czas pracy i ładowania

W wózku tak wysokiej klasy nie mogło zabraknąć bezobsługowej baterii litowo-jonowej, której pojemność to 24V / 210Ah. Ze względu na zastosowanie technologii litowo-jonowej wraz z systemem BMS, czas ciągłej pracy  wynosi 5 godzin. Natomiast ładowanie trwa dokładnie 2 razy krócej, czyli 2,5 godziny. System BMS odpowiada za kontrolę nad stanem baterii. Zapobiega on całkowitemu rozładowaniu, przeładowaniu oraz stale kontroluje wszystkie parametry baterii. Dzięki temu żywotność jest znacznie większa niż miało to miejsce np. w bateriach kwasowych.

 

Krótka charakterystyka    

Producent: EP 
Model: ES16 RS 
Udźwig: 1600 kg 
Wysokość podnoszenia: do 6000 mm (zależnie od wybranego masztu)
Długość konstrukcji: 2035 mm 
Szerokość konstrukcji: 850 mm 
Wysokość konstrukcji: 2020 mm 
Długość wideł: 1150 mm 
Waga: 1320 kg 
Bateria: 24/210 V/Ah Li-ion

CHARAKTERYSTYKA SZCZEGÓŁWA Z RYSUNKAMI

Wykres udźwigu

Podsumowanie

Elektryczny wózek podnośnikowy ES16 16RA idealnie znajdzie zastosowanie w małych oraz średnich magazynach, gdzie szerokość alejek jest niewielka. Ponadto wózek świetnie sprawdzi się w sytuacjach, gdzie występuje konieczność jak najszybszego załadunku lub rozładunku. Wraz ze wszystkimi funkcjami ten elektryczny wózek podnośnikowy zagwarantuje nam dokładność, bezpieczeństwo i większą efektywność pracy.

Inne wózki widłowe, podnośnikowe i paletowe

Każdego dnia dysponujemy pełnym magazynem wózków dostępnych od ręki. W swojej ofercie posiadamy elektryczne wózki paletowe, podnośnikowe oraz widłowe. W sporym asortymencie można znaleźć zarówno wózki serii ekonomicznej, jaki i profesjonalnej – np. wyżej opisywany model ES16 RS. Aby znaleźć idealny wózek, zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego lub wysłania bezpośredniej wiadomości na adres: sklep@paleciaki.info.