Elektryczny wózek paletowy WPL 201

Elektryczny wózek paletowy WPL 201 to specjalistyczny sprzęt, który wyróżnia się wieloma cechami na tle wszystkich pozostałych elektryczny paleciaków. Wózek WPL 201 został stworzony przez firmę EP EQUIPMENT z myślą o najbardziej wymagających klientach. W 2019 r. EP wygrało główną nagrodę IF DESIGN AWARDS, za najbardziej innowacyjny produkt na rynku techniki magazynowej – nasz WPL 201. Aktualnie jest to najmniejszy na świecie 2 tonowy elektryczny wózek paletowy.

  Elektryczny wózek paletowy WPL 201

 Elektryczny wózek paletowy WPL 201

Bateria litowo-jonowa

Elektryczny wózek WPL 201 został od podstaw zaprojektowany na potrzeby wykorzystania nowoczesnej baterii litowo-jonowej 48V. Baterię można wyciągnąć i zamontować za jednym pociągnięciem ręki. Wózek został również wyposażony w wbudowany prostownik, dzięki czemu może być ładowany za pomocą standardowego gniazdka sieciowego.

 

Małe gabaryty

Długość paleciaka WPL 201 to zaledwie 423 mm (z widłami długość wynosi 1592 mm). Szerokość pozostaje nadal w minimalnych wymiarach, czyli 600 mm. Dzięki tak małym gabarytom wózek idealnie sprawdza się w wąskich alejkach (promień skrętu to tylko 1428 mm) i na samochodach dostawczych.

 

Praca wózkiem

EP EQUIPMENT, przy projektowaniu paleciaka WPL 201 szczególnie zadbało o bezpieczeństwo pracy. Wózek został wyposażony w dodatkowe koła podporowe, dzięki czemu wózek jest znacznie bardziej stabilny. Wyjątkowo wózek posiada dodatkową lampę LED, która pomaga przy transportowaniu ładunków w ciemnych miejscach.

  Elektryczny wózek paletowy WPL 201

 Dodatkowe koła podporowe

W naszym wózku nie mogło zabraknąć, co raz to bardziej popularnego tzw. trybu „Żółwia”. Po wybraniu tego trybu, prędkość jazdy wózka jest ograniczona oraz możemy jeździć wózkiem przy pozostawieniu uchwytu sterowania w pozycji pionowej (standardowo, aby elektryczny wózek paletowy mógł się poruszać należy pochylić uchwyt). Dzięki tej funkcji wózek może pracować w ciasnych alejkach.

Kolejną cechą, która wyróżnia wózek WPL 201 to Plug & Play. Dzięki temu nowemu systemowi wszystkie istotne części wózka, które wymagają serwisu, mogą być wymontowane w bardzo prosty sposób. Wózek wyposażony również w niezawodny sterownik Curtis. Dzięki tym wszystkim innowacją wózek jest bardzo łatwy w utrzymaniu i konserwacji. Aby wymienić podstawowe komponenty nie potrzeba posiadać specjalistycznych narzędzi i wiedzy.

 Elektryczny wózek paletowy WPL 201

System Plug & Play

Nowoczesny uchwyt sterowania

Oprócz zastosowania nowego ergonomicznego kształtu uchwytu sterowania, zamontowany został kolorowy wyświetlacz, który oprócz aktualnego stan baterii , pokazuje również podstawowe informacje o wózku.

Elektryczny wózek paletowy WPL 201 

Nowoczesny uchwyt sterowania z wbudowanym wyświetlaczem

 

Podstawowa specyfikacja

Udźwig: 2000 kg
Silnik napędowy: 0,75 kW 
Długość konstrukcji z widłami: 1592 mm
Szerokość konstrukcji: 560 mm
Promień skrętu: 1428 mm
Waga z baterią: 250 kg
Bateria: 48 V/36 Ah (wymienna bateria Litowo-jonowa)
Dodatkowe opcje: Plug & Play, Tryb Żółwia, Kolorowy wyświetlacz

Szczegółowa specyfikacja wózka.

 

Podsumowanie

Dzięki wszystkim swoim cechom i innowacją elektryczny wózek paletowy WPL 201 wyznacza nowe standardy na rynku techniki magazynowej. Jest to niezawodny elektryczny paleciak, który przeznaczony jest do specjalistycznej i wymagającej pracy. Udźwig 2000 kg, minimalne gabaryty, bateria litowo-jonowa i wiele innych cech sprawiają, że jesteśmy pewni, że każdy użytkownik wózka WPL 201 będzie zadowolony.

 Elektryczny wózek paletowy WPL 201

Elektryczny wózek paletowy WPL 201

Inne elektryczne wózki paletowe

W wcześniejszym wpisie -  „Wózki paletowe” można znaleźć więcej ogólnych informacji na temat elektrycznych wózków paletowych. W naszej ofercie posiadamy ponad 10 wózków paletowych. Można tam znaleźć szeroką gamę paleciaków o różnorodnych udźwigach i przeznaczeniach. Chętnie służymy profesjonalną pomocą przy doborze właściwego sprzętu do swojej firmy. Zapraszamy do kontkatu telefonicznego, mailowego lub skorzystania z naszego formularza.