Elektryczny wózek paletowy EPT20 15ET2

Elektryczny wózek paletowy EPT20 15ET2 to jeden z najbardziej popularnych paleciaków wśród szerokiej gamy produktów firmy EP Equipment. W ciągu ostatnich lat wózek 15ET2 doświadczył kilka drobnych ulepszeń. Ostatnia modyfikacja utwierdziła nas w przekonaniu, że w tym przedziale cenowym nie ma lepszego elektrycznego paleciaka o udźwigu 1500 kg.

 Elektryczny wózek paletowy EPT20 15ET2

 

Prezentacja Wideo

  

 

Bateria Litowo-jonowa

Wspomniane ulepszenie, to zastosowanie baterii litowo-jonowej 0,55 Ah. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, potencjalny czas pracy paleciaka został znacznie wydłużony. O dłuższą żywotność baterii dba system BMS (Battery Management System). Celem firmy EP, jest utrzymanie modelu 15ET2 na fali rozwoju technologicznego. Z tego powodu, min. w wózku występuje wbudowany prostownik, dzięki któremu ładowanie baterii odbywa się przy użyciu klasycznego gniazdka 230V. Prostownik został umieszczony znacznie wyżej, niż ma to miejsce w pozostałych wózkach paletowych. Pozwala to na lepszą wentylację baterii oraz jeszcze szybsze ładowanie. Innowacyjna budowa wózka umożliwia szybką i prostą wymianę baterii.

 LI-ION

Praca wózkiem paletowym

Elektryczny wózek paletowy 15ET2 może transportować ładunki, których waga nie przekracza 1,5 t. Niezawodność pracy zapewnia mocny silnik 0,65 KW wraz ze sterownikiem Curtis. Promień skrętu wózka wynosi zaledwie 1485 mm, więc praca w wąskich i ciasnych pomieszczeniach nie stanowi dla 15ET2 żadnego problemu. Elektryczny wózek paletowy 15ET2 posiada również tryb Żółwia - po wciśnięciu przycisku na uchwycie wózek może poruszać się z małą prędkością oraz z dyszlem w pozycji pionowej. Dzięki temu wózek jak najbardziej nadaje się do precyzyjnej pracy np. na samochodach dostawczych. Zaraz pod przyciskiem służącym do aktywacji opisanej opcji znajduje się wyświetlacz, który pokazuje aktualny stan baterii oraz przepracowane motogodziny.

 Uchwyt sterowania

Krótka specyfikacja

Producent: EP           

Model: EPT20 15ET2

Udźwig: 1500 kg

Długość konstrukcji: 1638 mm

Szerokość konstrukcji: 560 mm

Wysokość konstrukcji: 1170 mm

Długość wideł: 1150 mm

Waga: 195 kg

Bateria: 12/0,55 V/Ah Li-ion

 

Bezpieczeństwo pracy

Elektryczny paleciak 15ET2 posiada wszystkie elementy, które gwarantują bezpieczną i komfortową obsługę. Są to min. metalowa obudowa koła napędowego, grzybek bezpieczeństwa oraz przycisk bezpieczeństwa, który zapobiega przypadkowemu przygnieceniu operatora.

 

Inne wózki widłowe

W naszym sklepie można znaleźć kilkanaście różnych elektrycznych wózków paletowych. Każdy wózek posiada unikalne cechy i jest adresowany do klientów o różnych potrzebach. W szerokim asortymencie znajdują się wózki paletowe z wagą, podestem operatora, różnymi rodzajami baterii, trybem pozwalającym na bardzo precyzyjną jazdę oraz z udźwigiem od 1,2 do 2,0 t. Aby dowiedzieć się więcej na temat paleciaków, odsyłamy do wcześniejszego wpisu na blogu: „Wózki paletowe”.

Świadomi jesteśmy, że dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie kupował wózka paletowego, wybór może być nieoczywisty. Aby wybrać odpowiedni wózek i uzyskać odpowiedź na każde pytanie, zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego lub wysłania wiadomości bezpośrednio na adres: sklep@paleciaki.info.